Bike Fitting

Bike Fitting w sklepie Velomania

 

Bike Fitting w Velomania

Bike Fitting to najprościej mówiąc dopasowanie do roweru, które przekłada się na szybszą, znacznie wygodniejszą i przyjemniejszą jazdę. Dzięki dobrze dobranej pozycji jesteśmy w stanie uniknąć często występujących podczas jazdy bólu pleców, karku i nóg. Odpowiednio ustawiona pozycja oraz dobrze dobrane komponenty roweru, takie jak siodełko, kierownica, mostek czy pedały zapewniają maksymalne wykorzystanie naszych możliwości biomechanicznych.

Bike Fitting wykonujemy od poniedziałku do piątku w naszym sklepie przy ul. Fordońskiej 53 w Bydgoszczy. Czas Fittingu to około 2-4 godzin.

 

Prowadzący
Jakub Lorek

 

Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl

 

Etapy przeprowadzania Bike Fittingu:

 

 1. Wprowadzenie: Na początek porozmawiamy o Twoich celach i wymaganiach.
 2. Ocena właściwości fizycznych: Zanim wsiądziesz na rower, ocenimy Twój zakres ruchowy i elastyczność ciała.

 3. Dobór odpowiedniego obuwia: Obuwie to podstawa, dlatego zaczniemy od odpowiednich butów, wkładek i umiejscowienia prawidłowych bloków.

 4. Pozycja początkowa: Ocena dopasowania Ciebie i roweru to początkowo sprawdzenie, w jakiej pozycji obecnie jeździsz.

 5. Prawidłowe ułożenie dolnej części ciała: Dobierzemy odpowiednie siodełko, po czym przeprowadzimy stopniowo kolejne regulacje, żeby wykorzystać Twój potencjał biomechaniczny.

 6. Ustawienie górnej części ciała: Optymalizacja pozycji i generowanej mocy odbywa się poprzez ustawienie prawidłowej wysokości wspornika kierownicy, odległości między siodłem a kierownicą oraz dobranie odpowiedniego kształtu i szerokości kierownicy.

 7. Podsumowanie: Spotkanie kończy się szczegółowym zapisem nowych ustawień, oraz przekazaniem należytych wskazówek.

 

Koszt ustawienia roweru to wydatek około 650-850 zł.

 

Ustawienie podzespołów roweru podczas fittingu

 

Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl

 

Korzystamy z wysokiej jakości przyrządów przeznaczonych do Bike Fittingu:

 

 • Przyrządy do pomiarów włoskiej marki Bici Support
 • Kamera do monitorowania pozycji w czasie jazdy na trenażerze
 • Komputerowy program monitorujący rowerzystę w trakcie jazdy
 • Siedzenia testowe oraz ławeczka do doboru siodełka (pomiar rozstawu kości kulszowych)
 • Mata termochromowa do doboru wkładek BioDynamic by Superfeet, które poprawiają podparcie stopy, niezbędne do optymalnego komfortu pedałowania, lepszego przeniesienia siły i poprawy wytrzymałości.


Współpracujemy z profesjonalnym sztabem fizjoterapeutów, którzy mogą pomóc rozwiązać najcięższe problemy zdrowotne, kontuzje.

 

Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl Bike Fitting w Bydgoszczy - e-Velomania.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium