Opinie o Nas
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pomoc z zamówieniem

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 509 129 000

Napisz: sklep@e-velomania.pl

 

Aukcje na allegro sklepu e-velomania.pl

Trek Project One

Darmowe Paczkomaty InPost
Wysyłka wyregulowanych rowerów w całości

Rękawki i nogawki

Wyglądasz przez okno na zewnątrz i stajesz przed własną szafą rowerową zastanawiając się, jaki sprzęt wybrać. Nadal jest trochę za wcześnie, aby od razu założyć letni strój, ale w trakcie jazdy zbyt duża ilość odzieży na ciele może sprawić, że będziesz się pocić. Wtedy do gry wchodzą ocieplacze na ręce, nogi i kolana – idealny dodatek do stroju podczas zmieniających się warunkach pogodowych. Aby czuć się komfortowo na szosie, MTB lub podczas jakiejkolwiek innej przygody rowerowej, zarówno tękawki jak i nogawki rowerowe zawsze powinny być częścią Twojego sprzętu. Ich niebywałą zaletą jest fakt, że można je szybko założyć oraz zdjąć.

 

Rękawki i nogawki

  • promocja
  • -20%
  • promocja
  • -20%
  • promocja
  • -20%
  • promocja
  • -20%

Zwłaszcza podczas jazdy na rowerze szosowym nieodzowne są rękawki i nogawki, bo tutaj liczy się każdy gram, a Ty chcesz wycisnąć z siebie jak najwięcej w niesprzyjających warunkach. To samo dotyczy entuzjastów MTB: jeśli chcesz być pierwszy na szlaku, musisz wstać wcześnie i ewentualnie zaakceptować niskie temperatury. W nagrodę czekają na Ciebie darmowe trasy i możesz naprawdę w pełni cieszyć się jazdą.


Najważniejszą rzeczą przy korzystaniu z akcesoriów rowerowych jest dobre dopasowanie. Tkanina jak również szwy i mankiety powinny być jak najbliżej ciała, bez zsuwania się. Zapewniają to gumowe powłoki od wewnątrz. Zastosowanie elastycznych materiałów również przyczynia się do wygodnego dopasowania. W wielu przypadkach stosowana jest tak zwana tkanina 4-way stretch, która zapewnia nieograniczoną swobodę ruchów. Ocieplacze rowerowe nie powinny wrzynać się w skórę podczas noszenia, a jednocześnie nie mogą być zbyt luźne.

Upewnij się, że tkanina nie marszczy się, szczególnie w tych wrażliwych częściach ciała, w których ważny jest komfort noszenia, takich jak pachy, kolana i łokcie. Zagrożenie to jest szczególnie widoczne w bardzo wytrzymałych, dobrze ogrzewających modelach z nieco grubszymi tkaninami zapewniającymi dodatkowe ciepło. Ocieplacze na ręce, nogawki i nakolanniki rowerowe zapewniają przyjemne ciepło, gdy temperatura na zewnątrz jest niska.

 

 

Nogawki i rękawki rowerowe mają właściwości regulujące ciepło, które sprawdzają się nie tylko w chłodnych temperaturach zewnętrznych, ale także podczas szybkich i długich zjazdów przy chłodnym wietrze. Ostatecznie zależy to od Twoich planów, jakie inne funkcje powinny mieć rękawniki do rowerów szosowych lub nogawki do rowerów szosowych. Zasadniczo są idealne do każdego roweru. Od ochrony przed promieniowaniem UV, przez lepszą widoczność w ciemności, po kompresję, możesz polegać na wielu przydatnych funkcjach podczas jazdy i po niej.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl