Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pomoc z zamówieniem

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 509 129 000

Napisz: [email protected]

 

Aukcje na allegro sklepu e-velomania.pl

Darmowe Paczkomaty InPost
Wysyłka wyregulowanych rowerów w całości

Trenażer rowerowy

Trenażery rowerowe to świetne rozwiązanie i kusząca alternatywa dla długich zimowych, niekorzystnych pogodowo dni, w które trudno wykonać trening na zewnątrz. Dzięki trenażerom na tylne koło, rolkowym, Direct Drive a wśród nich takich wyposażonych w systemy smart możesz trenować o każdej porze roku nie wychodząc z domu. Przed zakupem musisz najpierw upewnić się, że mocowania kasety i osi są kompatybilne z Twoim rowerem. Wahoo i Tacx oferują najszerszy wybór rozstawów osi i mocowań.

Najbardziej poręczne są trenażery wyposażone w napęd bezpośredni, które są również dostępne w wersjach składanych, aby zaoszczędzić miejsce. Wymagają jednak pewnej modyfikacji. Dzieje się tak dlatego, że trenażery są wyposażone w koło zamachowe z korpusem piasty, na którym montujesz kasetę i wymieniasz tylne koło w swoim rowerze. Bezpośredni napęd koła zamachowego (bez tylnego koła pełniącego rolę pośrednika) zapewnia bardzo stabilne wyczucie podczas jazdy i nie ma na niego wpływu brak sztywności tylnego koła, profil opony czy ciśnienie powietrza.

Trenażery

Rower treningowy Wahoo New Kickr Bike Rower treningowy Wahoo New Kickr Bike
Producent: Wahoo
Cena:

18 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Trenażer Wahoo Kickr Rollr Smart Trainer Trenażer Wahoo Kickr Rollr Smart Trainer
Producent: Wahoo
Cena:

2 799,00 zł

szt.
zobacz więcej
Trenażer Wahoo Kickr Move Trenażer Wahoo Kickr Move
Producent: Wahoo
Cena:

7 399,00 zł

szt.
zobacz więcej
Trenażer rowerowy Tacx Flux 2 Smart Trenażer rowerowy Tacx Flux 2 Smart
Producent: TACX
Cena:

3 599,00 zł

szt.
zobacz więcej
Adapter Wahoo KICKR Direct Connect Adapter Wahoo KICKR Direct Connect
Producent: Wahoo
Cena:

469,00 zł

szt.
zobacz więcej
Przystawka WAHOO Kickr Desk Przystawka WAHOO Kickr Desk
Producent: Wahoo
Cena:

1 399,00 zł

szt.
zobacz więcej
Antena Wahoo Ant+ Antena Wahoo Ant+
Producent: Wahoo
Cena:

189,00 zł

szt.
zobacz więcej
Symulator nachylenia Wahoo Kickr Climb Symulator nachylenia Wahoo Kickr Climb
Producent: Wahoo
Cena:

3 299,00 zł

szt.
zobacz więcej

Modele samodzielne, takie jak KICKR V5 firmy Wahoo, umożliwiają również ruch na boki, a tym samym zapewniają wrażenia z jazdy, które są prawie jak przebywanie na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze powinieneś zapoznać się z instrukcją obsługi producenta swojego roweru, aby upewnić się, że rower może być używany z trenażerami i rolkami.

Stałe rolki wymagają mniej pracy do ustawienia i wymagają jedynie mocnego zaciśnięcia tylnego koła, aby przeniosło ono siłę na rolki. Pamiętaj, aby pamiętać o wysokim ciśnieniu w oponach i niskim bieżniku, które pomogą zapewnić precyzyjną i wygodną jazdę. Najlepiej używać opon opracowanych do użytku z rolkami. Rolki stałe są bardzo popularne ze względu na ich przystępność cenową i funkcjonalność.


Tak zwane rolki wolnostojące mają tę zaletę, że nie trzeba przypinać ani montować roweru do trenażera. Pozwala to na dość szybkie rozpoczęcie treningu i nie stwarza żadnego problemu z kompatybilnością roweru (na przykład, czy zacisk trenera zsynchronizuje się z mocowaniem osi roweru), ponieważ każdy rower może być używany na zestawie wolnostojących rolek. Jednak wolnostojące rolki wymagają większego skupienia i koncentracji, ponieważ będziesz także musiał popracować, aby zachować równowagę.

Posiadanie maty umieszczonej pod wałkami jest przydatne z dwóch powodów. Jeśli dużo się pocisz, zwykle w pomieszczeniu nie ma wiatru ani wiatru, który wywiewałby nadmiar wilgoci. Niezależnie od tego, czy używasz trenażera na delikatnym parkiecie, czy na twardym betonie, mata ochroni podłogę pod spodem i można ją łatwo umyć po treningu. Dodatkowo mata tłumi drgania i hałas, co nie tylko uprzyjemnia jazdę, ale także pomaga pozostać w łaskach sąsiadów. Wahoo oferuje największą tego typu matę - Matę podłogową KICKR.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl