Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pomoc z zamówieniem

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń: +48 509 129 000

Napisz: [email protected]

 

Aukcje na allegro sklepu e-velomania.pl

Darmowe Paczkomaty InPost
Wysyłka wyregulowanych rowerów w całości
Mega Okazje na asortyment rowerowy
Rowery:

Amortyzator rowerowy

Amortyzowany widelec to przedni widelec, który zapewnia pewien skok i amortyzuje niektóre wyboje i niedoskonałości drogi. Podczas jazdy na dwóch różnych rowerach w tym samym trudnym terenie, ten z amortyzowanym widelcem jest mniej chwiejny i zapewnia płynniejszą jazdę. Zawieszenie roweru zapewnia lepszą kontrolę, przyczepność i komfort na wyboistych, kamienistych single trackach lub wyboistych drogach. Jest to jeden z wielu czynników wpływających na przyjemność z jazdy.

Amortyzatory rowerowe

Tylne zawieszenie występuje tylko w rowerach górskich z pełnym zawieszeniem i jest powszechnie określane jako tylny amortyzator lub w skrócie „damper”. Amortyzator pozwala tylnemu kołu pochłaniać uderzenia, pomagając utrzymać oponę w kontakcie z podłożem, zwiększając kontrolę kierowcy i zmniejszając zmęczenie kierowcy.

Trójkąt tylnej ramy, który utrzymuje tylne koło, będzie miał jeden lub więcej punktów obrotu, aby umożliwić kołu poruszanie się w określonym zakresie ruchu. Sam amortyzator znajduje się wewnątrz głównego trójkąta ramy, z jednym końcem przymocowanym do głównego trójkąta i jednym końcem przymocowanym do obrotowego tylnego trójkąta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium